נווט אלינו


חייג אלינו


שלח מייל

תקרה מעוצבת 10 שנות אחריות

 

המדריך לעיצוב תקרות גבס נמתחות

 

תקרות גבס נמתחות מצריכות מספר שלבי הדרכה בטרם תבחרו את העיצוב המיוחל. כעיקרון מדובר בהדרכה תלת שלבית המעידה על גובה ההנמכה הרצוי, מה תרצו לעשות על המשטח המונמך מבחינת צורה, ומה תבקשו להנחיל לה מבחינת צבע. ידיעת שלושת הרבדים הללו תאפשר לכם לעצב את תקרתכם בקלות בגבס, ולבחור מתוך מגוון עשיר – את העיצוב המועדף עליכם.

 

מדריך לעיצוב תקרות גבס

 

קביעת גובה הנמכת התקרה

 

ניתן לקבוע שמנמיכים את התקרה באמצעות לוח גבס אחד של 50-100 מ"מ עובי, וזו למעשה הנמכה של 4 ס"מ לערך שכן יש קורות עץ שיידפקו את התקרה והן למעשה תומכות בתקרה המונמכת. לחילופין, אן נעזרים בלוחות עבים יותר או בלוחות הללו כשהם ממוסמרים אחד לשני בצורה מקבילית, ניתן להנמיך את התקרה ב 6-8 ס"מ ואף למעלה מכך. זה נדרש, למשל, אם אחד מחדרי הבית גבוה וקצת מרגיש לכם כמו אולם כדורסל ואתם מעוניינים לדאוג שהאווירה בו תהיה מעט יותר אינטימית.

 

קביעת סוגי התלת ממד שיוצבו על התקרה

 

אפשרות ראשונה היא להשאיר את המצב על כנו ולקבוע שהתקרה לא תהיה תלת ממדית אבל אז אתם מפסידים הרבה ערכים פונקציונליים שיכולתם לעשות בתקרה שלכם. לדוגמה, במקום להקריב את אחד מארונות הבית כארון אלקטרוניקה ותקשורת תוכלו לפנות אותו שישמש כארון לחפציכם האישיים ובמקום זאת, לחצוב את התקשורת שלכם בהנמכת גבס תלת ממדית שתיושם על התקרה המונמכת שלכם. מעבר לכך, תוכלו לבחור צורות גיאומטריות מעוצבות שיהיו חלק מהתקרה שלכם ובכך יקנו לה עיצוב מעניין ומושך יותר.

 

קביעת הצבעים שיהיו על התקרה

 

אם התקרה שלכם חלקה, וללא תלת ממד תוכלו להשתמש במישור המונמך החדש כאמצעי לדימוי השמים והשמש, או כאמצעי המדמה חדר עם מנורה, או התקן אחר שמקובל כי מוצב לגובה: סל של כדורסל, למשל. לעומת זאת, בתקרה תלת ממדים ניתן להדביק בדים, טפטים או לצבוע חי את המעוינים או הריבועים השונים שיש בתקרה שלכם וליצור מרקם פסיפס או ממש דיוקן PER SET. בדרך זו אתם מלבישים על התקרה שלכם גם צבע, ועל כן מפיחים בה רוח חיים ממש כפי ששטיח עושה על הרצפה, או פוסטר – על הקיר.

 

 


לגלישה באתר בגרסת האינטרנט